Google Aramalarda İlk Sayfada Çıkmak

      Google aramalarda ilk sayfada çıkmak.

Google aramalarda ilk sayfada ve ilk sıralarda çıkmak her web sayfası sahibinin web sayfasının açma ilk sebeplerinden biridir.  Google aramalarında ilk sayfada çıkmak nasıl olur ? Arama motorlarında ilk sıralarda nasıl tutunurum? Seo yani arama motorları optimizasyonu nedir? arama motorları optimizasyonu neden önemlidir?

Her web site sahibi ister kurumsal bir şirket ister bloger ister bir fotoğrafçı ister bir kişisel web  sitesi  sahibi kendi web sitesinin kendi alanında rakipleriyle daha iyi mücadele edebilmekle kendi potansiyel kitlesine daha hızlı ulaşmak  için Google aramalarında ilk sayfada ve Google aramalarında ilk sıralarda çıkmak istemesi çok doğal bir istektir.

Peki Google aramalarında ilk sayfada çıkmak için neler yapılmalıdır? Yani SEO ( search engine optimization ) arama motorları optimizasyonu için neler yapılmalıdır? Gelin hep birlikte inceleyelim.

SEO ( search engine optimization ) yani arama motorları optimizasyonu demek. Bir web sitesinin her yönüyle arama motorlarında aranabilir, taranabilir, ulaşılabilir ve anlaşılabilir olmasıdır. Günümüzde nasıl ki her gün teknoloji yenilikler ile karışımıza çıkması gibi SEO da kendini güncellemektedir.  2015 yılından itibaren Google ve arama motorları SEO sistemini güncellemiştir. Bizlerde bu güncellemeleri takip etmekteyiz.

 

 

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir