İstanbul’da E Ticaretin Yeri

E Ticaret 90’lı yılların ortalarında internet ortamında yerini almaya başladı. Kısaca e ticaret,  İnternet üzerinden insanların belli isteklerine  ulaşmalarına ve mağaza sahiplerinin de müşterilerine ulaşmaları çeşitli ödeme yöntemleri ile ticaret yapılmasıdır.

Küçük çaplı veya orta ölçekli binlerce şirket mağazaları haricinde müşterilerine internet üzerinden ürünlerini hızlı bir şekilde ulaştırılması, siparişlerin kullanıcılara kolay ve satın alma süreçlerinin güvenli bir şekilde yapılmasına olanak sağlayarak e ticaretini gerçekleşmektedir.

Türkiye’de e ticaret tüm ülke çapında yapılmaktadır. En büyük payı hiç kuşkusuz İstanbul e ticaret merkezidir diyebiliriz.

İstanbul e ticaret fırsatları sunmaktadır. Bunun en büyük etkisi İstanbul’un bir ticaret merkezi olmasıdır. Doğal olarak bu da İstanbul e ticaret payını büyütmektedir. E ticaret ile internet ortamına ürünleri taşımayı başaran ve taşımak isteyen binlerce şirket vardır.  Piyasa da güçlü bir rekabet ortamı olduğunun kanıtı olarak görebiliriz.

Peki,  e ticaret için nelere dikkat etmemiz gerekmektedir?

  • Ürünler hakkında yeterli bilgilendirme yapmak
  • Satın alacağınız ürün hakkında stok bilgisi vermek.
  • Teslimat süreleri hakkında bilgi vermek.
  • Satış yapan firma hakkında bilgilendirme vermek.
  • Ödeme detayları hakkında bilgiler vermek.

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir